Grāmata par Spotify: “Pret gigantiem”

Izdevums par “Spotify” pagaidām ir tikai viens — “Pret Gigantiem. Kā Spotify pārspēja Apple un mainīja mūzikas industriju”, kuru uzrakstīja Svēns Karlsons un Jūnass Lejonhufvuds. Šo darbu nevar nosaukt par “biznesa enciklopēdiju”, kādi ir līdzīgi stāsti par “Microsoft” un citām lielām korporācijām. “Pret Gigantiem” ir stāsts par uzņēmuma veidošanos. Autori veica vairākus desmitus interviju ar:

  • “Spotify” radītājiem;
  • investoriem;
  • mūzikas ierakstu zīmolu un izpildītāju pārstāvjiem;
  • dažiem lietotājiem.

Pēc informācijas apkopošanas viņi izveidoja Spotify attīstības hronoloģiju, sekojot katram solim mūzikas industrijas pārvērtībās. Interesanti, ka Ek un Lorentsons, kas parasti ir vēsi un noslēgti cilvēki, bija atklāti ar grāmatas veidotājiem — pastāstīja visu savu aizkulišu stāstu. Piemēram, Daniels norādīja, ka “Spotify” vēl tikai atrodas savas ceļa sākumā, un viņa radījuma galvenais mērķis ir pilnīga kontrole pār mūzikas industriju gan Eiropā, gan Amerikā. Un nevar teikt, ka šī ideja ir nerealizējama — tikai 13 gados (no 2006 līdz 2019) uzņēmums kļuva par līderi straumēšanas servisu vidū, un plānotas ir desmitiem, ja ne simtiem, jaunu funkciju.

5+ visinteresantākie video par “Spotify”: uzziniet vairāk!

Lai iepazītos ar uzņēmuma vēsturi un visām slēptajām iespējām mūzikas servisā, pievērsiet uzmanību aizraujošiem video sižetiem:

  1. Dokumentālā filma “Spotify stāsts. Kā parādījās pirmais mūzikas straumēšanas serviss? Kā parādījās straumēšana? | Bando”. Stāsts par mūzikas straumēšanas projektu rašanos un attīstību.
  2. Dokumentālā filma “Spotify stāsts — kā straumēšana uzvarēja pirātus!” Kā radās projekts? Kā darbībā tika iesaistīts uTorrent? Kādi ir reālie iTunes zaudējumi no Eiropas konkurenta? Atbildes — šajā aizraujošajā video.
  3. Dokumentālā filma “5 IEMESLI, lai izmēģinātu Spotify”. Mūzikas bibliotēka, ieteikumu algoritmi, bezmaksas piekļuve, daudzplatformu atbalsts, pārdomāta lietotne — visi “par” izmantošanu zviedru projektā.
  4. Dokumentālā filma “Visi SPOTIFY noslēpumi: Labāks nekā Apple Music?” Video, no kura kļūst skaidrs, kāpēc “Spotify” ir labāks par “Apple” produktu.
  5. Dokumentālā filma “Izvēlamies labāko mūzikas servisu: Spotify, Apple Music, Yandex.Music vai Deezer?” Video autori piedāvā iepazīties ar katras platformas priekšrocībām un trūkumiem.